Część czwarta naszego przewodnika po Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2019 poświęcona jest innowacyjnym projektom, które mogą uzyskać dofinansowanie unijne, jeśli powstaną na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SOM).

Szczeciński Obszar Metropolitalny obejmuje:
• Gminy: Kobylanka, Stare Czarnowo, Police, Dobra Szczecińska, Goleniów, Kołbaskowo, Gryfino, Stargard, Nowe Warpno, Stepnica;
• Miasta: Szczecin, Stargard, Świnoujście
• Powiat: Policki

Przykładowe dofinansowanie z tego działania zdobyte przez Najda Consulting

Doskonałym przykładem inwestycji, która otrzymała w 2017 roku wsparcie unijne z tego działania jest projekt przygotowany przez firmę Najda Consulting pod nazwą „Wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań z branży metalowo – maszynowej przez firmę Cezary Mazur “Hydro – Flex”. Inwestycja ta będzie usytuowana na obszarze Stargardzkiego Parku Przemysłowego, skupiającym największe firmy produkcyjne w województwie zachodniopomorskim.

W ramach tego projektu prywatne przedsiębiorstwo Cezary Mazur “Hydro – Flex” wdroży innowacje produktowe i technologiczne – także w skali światowej. Firma przystąpi do realizacji takich ulepszonych produktów i usług jak: wielkogabarytowe siłowniki HFD, usługa regeneracji siłowników, węże hydrauliczne i przemysłowe, rury do układów hydraulicznych, siłowniki olejowe. Projekt obejmuje także wdrożenie opracowanej przez firmę innowacyjnej technologii do sprawdzania siłowników wodnych. Działania te pozwolą Wnioskodawcy zwiększyć zakres oferowanych produktów i usług oraz osiągnąć przewagę konkurencyjną na rynku krajowym i międzynarodowym.
Uzyskane przez firmę Najda Consulting dofinansowanie wyniosło 999 991,80 zł, wartość całego projektu to 3 781 570,45 zł. Więcej o tym projekcie piszemy na: https://najdaconsulting.pl/innowacje-produktowe-i-technologiczne-w-firmie-hydro-flex/

Jeśli myślisz o pozyskaniu dofinansowania unijnego na projekty związane z innowacyjnością a jednocześnie twoje przedsiębiorstwo znajduje się na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego – dołącz do grona firm korzystających z powodzeniem z usług Najda Consulting. Jako najbardziej skuteczna firma w woj. zachodniopomorskim w pozyskiwaniu dotacji unijnych w 2017 roku (wg magazynu Fundusze Europejskie) opracujemy dla ciebie najlepszą strategię pozyskania funduszy w konkursie w ramach działania 1.7

2 600 000 EURO czeka w roku 2019 na innowacyjne projekty z terenu Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego

Kto może być zainteresowany tym konkursem?

Przedsiębiorcy, którzy zamierzają zrealizować innowacyjne projekty, przyczyniające się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa. Jednocześnie projekty te będą posiadać charakter stacjonarny i będą ulokowane na terenie należącym do SOM.

Nazwa konkursu i podstawowe dane: 1.7 Inwestycje przedsiębiorstw w ramach strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego

Data publikacji ogłoszenia: 30-08-2019
Otwarcie naboru wniosków: 01-10-2019
Zamknięcie naboru wniosków: 02-12-2019

Poziom dofinansowania:

Wysokość środków w ramach konkursu: 2 600 000 Euro

Maksymalny poziom dofinansowania:
45% – średnie przedsiębiorstwa
55% – mikro i małe przedsiębiorstwa

Kto może się ubiegać?

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa funkcjonujące na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Warunki konieczne, by projekt otrzymał wsparcie unijne

W ramach konkursu możliwe będzie dofinansowanie innowacyjnych projektów polegających na wdrażaniu innowacji produktowych, procesowych i organizacyjnych. W efekcie projektu musi dojść do:
• wykreowania nowego lub zasadniczo ulepszonego produktu lub usługi,
• zwiększenia efektywności produkcji przedsiębiorstwa,
• zasadniczej zmiany procesu produkcyjnego.

Priorytetowo będą traktowane projekty realizowane w celu wprowadzenia produktów nowych dla rynku.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Dotacje można otrzymać na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych poprzez zakup maszyn, urządzeń, sprzętu produkcyjnego i wartości niematerialnych i prawnych.

Kryteria premiowane

Dodatkowo premiowany będzie stopień realizacji wskaźnika powiązanego ze Strategią ZIT SOM oraz ilością innowacji produktowych lub procesowych, które powstaną w wyniku realizacji projektu. Dodatkowe punkty będzie można także uzyskać m.in. za konkurencyjność Wnioskodawcy i jego gotowość do realizacji projektu czy za efektywność dofinansowania.

Jeżeli planujesz wprowadzenie do swojego przedsiębiorstwa opisanych innowacji o charakterze opisanym powyżej – skontaktuj się z nami. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra ekspertów posiadających międzynarodowe certyfikaty pomoże ci osiągnąć najbardziej optymalny poziom wykorzystania dotacji unijnych dla działania 1.7

Poznaj nas na: www.najdaconsulting.pl

#NajdaConsulting #PotęgujemyRozwój

avatar
Autor:

Dodaj komentarz