Przedstawiamy drugą cześć przewodnika po konkursach jakie planowane są do ogłoszenia w 2019 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. W tej części przyjrzymy się możliwościom zdobycia dofinansowania z Funduszy Europejskich na takie inwestycje w Zachodniopomorskiem, które doprowadzą do stworzenia nowych produktów, usług czy wręcz całych procesów technologicznych. Mowa tutaj o konkursie w ramach działania 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji.

Firma Najda Consulting może poszczycić się wyjątkową efektywnością, jeżeli chodzi o przygotowanie wniosków właśnie w ramach działania 1.5.  W roku 2017 uzyskaliśmy 100% skuteczności w tym konkursie – wszystkie przygotowane przez nas wnioski uzyskały dofinansowanie. Co więcej, były to jedne z najlepiej ocenionych projektów. W pierwszej dziesiątce najlepszych wniosków były 3 opracowane przez Najda Consulting! Łącznie, firmy dla których przygotowywaliśmy wnioski otrzymały dofinansowanie na poziomie ponad 10 mln złotych. Są to: SCANWIR Łukasz Wojtkun, Rafał Pankowski Spółka Jawna, Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne “Gotech” Sp. z o.o, POLBIT Bartosz Polender, Firma Budowlana Szubert sp. z o.o. Więcej o tych projektach w naszej informacji: https://najdaconsulting.pl/100-skutecznosci-10-milionow-dla-klientow-najda-consulting/

Jeśli myślisz o pozyskaniu dofinansowania unijnego – dołącz do grona firm korzystających z powodzeniem z usług Najda Consulting i pozwól swojej firmie rozwinąć skrzydła razem z nami. Jako najbardziej skuteczna firma w woj. zachodniopomorskim w pozyskiwaniu dotacji unijnych w 2017 roku (wg magazynu Fundusze Europejskie) opracujemy dla ciebie najlepszą strategię pozyskania funduszy w konkursie w ramach działania 1.5

 W ramach działania 1.5 zostaną przeprowadzone dwa konkursy. W ramach pierwszego konkursu, który aktualnie został ogłoszony, jest do podziału 38 mln zł –  więcej o tym konkursie napisaliśmy w naszym blogu www.blog.najdaconsulting.pl Wnioski o dofinansowanie będzie można składać do dnia 1 marca 2019r.

 W drugim konkursie w 2019 roku natomiast zaplanowano  kwotę 5 mln EURO na nowatorskie projekty związane ze specjalizacjami województwa  zachodniopomorskiego. Ten konkurs będzie ograniczony tylko dla firm które będą zgodne z Kontraktami Samorządowymi.

 Ponad 20 000 000 mln złotych trafi do tych przedsiębiorców, którzy postawią na rozwój swoich firm w oparciu innowacyjne przedsięwzięcia pozostające w obszarze regionalnych i inteligentnych specjalizacji województwa.

 

  • Kto może być zainteresowany tym konkursem?

Jeżeli przedsiębiorca planuje stworzyć innowację produktową, procesową lub nietechnologiczną poprzez zakup np. maszyn, urządzeń, sprzętu produkcyjnego lub wartości niematerialnych i prawnych – to ten konkurs pomoże pokryć wydatki związane z taką inwestycją. Innowacje te muszą wspierać regionalne i inteligentne specjalizacje w Zachodniopomorskiem.

Nazwa konkursu i podstawowe dane: 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji

Konkurs na specjalizacje zgodne z Kontraktami Samorządowymi (ograniczony terytorialnie do KS)

Data publikacji ogłoszenia: 30-08-2019
Otwarcie naboru wniosków: 01-10-2019
Zamknięcie naboru wniosków: 02-12-2019

  • Poziom dofinansowania:

Wysokość środków w ramach konkursu: 5 000 000 Euro

Maksymalna refundacja:

  • 45% – średnie przedsiębiorstwa
  • 55% – mikro i małe przedsiębiorstwa

 

  • Kto może się ubiegać?

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dofinansowanie w tym konkursie.

 

  • W jakiej dziedzinie można otrzymać dofinansowanie?

Dofinansowanie będzie można otrzymać na przedsięwzięcia podejmowane w branżach wspierających rozwój inteligentnych specjalizacji województwa zachodniopomorskiego. Należą do nich:

Inteligentne Specjalizacje Pomorza Zachodniego:

– Wielkogabarytowe konstrukcje wodne i lądowe

–  Zaawansowane wyroby metalowe

– Produkty drzewno-meblarskie

– Opakowania przyjazne środowisku

– Produkty inżynierii chemicznej i materiałowej

– Nowoczesne przetwórstwo rolno-spożywcze

– Multimodalny transport i logistyka

– Produkty oparte na technologiach informacyjnych

 

  • Na co można otrzymać dofinansowanie?

Dofinansowanie można otrzymać między innymi na zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń, linii produkcyjnych, nowatorskich rozwiązań technologicznych  a także na inwestycje w grunty, budynki oraz zakupy wartości niematerialnych i prawnych. Efektem tych inwestycji w przedsiębiorstwie Wnioskodawcy  ma być:

– wykreowanie nowego lub zasadniczo ulepszonego produktu czy usługi,
– zwiększenie efektywności produkcji przedsiębiorstwa,
– zasadnicze zmiany procesu produkcyjnego.

 

  • Kryteria premiowane

Znaczenie pod kątem uzyskania dodatkowej premii będzie miała komplementarność projektu względem innych projektów i Kontraktu Samorządowego. Dodatkowe punkty uzyskają także projekty przyczyniające się do rozwoju gospodarki regionu oraz do rozwoju współpracy Wnioskodawcy z lokalnymi i regionalnymi partnerami gospodarczymi.

Premiowane będą m.in. projekty prowadzące do poprawy przewagi konkurencyjnej Wnioskodawcy, projekty o charakterze innowacyjnym – także poprzez wdrożenie prac B+R. Powstanie nowych miejsc pracy, utrzymanie trwałości projektu powyżej  3 lat to atuty, które wygenerują dodatkowe punkty.

Firma Najda Consulting świadczy od 2004 roku usługi związane z pozyskiwaniem dotacji unijnych. W 2018 roku w ogólnopolskim rankingu przygotowanym przez magazyn Fundusze Europejskie po raz kolejny zajęliśmy pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim pod względem ilości projektów (40 projektów naszych klientów otrzymało dofinansowanie w 2017 roku), oraz drugie miejsce pod względem wartości pozyskanych dotacji w województwie zachodniopomorskim. Wynik ten sklasyfikował nas na 20 miejscu w Polsce.

 Do tej pory zrealizowaliśmy dla naszych klientów ponad 220 projektów. Wartość dofinansowania jaką pozyskaliśmy dla naszych klientów wyniosła 555 548 270,84 zł. Zaś wartość projektów które zostały powierzone naszej firmie do realizacji wyniosła 1 061 940 570,00 zł.  

 Dołącz do grona firm, które powierzyły starania o pozyskanie dotacji unijnych najbardziej skutecznej firmie w województwie zachodniopomorskim (wg magazynu Fundusze Europejskie). Czeka na ciebie grono wysoko wykwalifikowanych ekspertów, których doświadczenie i wiedza poparta jest międzynarodowymi certyfikatami. Dzięki naszej metodologii pracy, pomożemy ci osiągnąć najbardziej optymalny poziom wykorzystania dotacji unijnych.

Poznaj nas na: www.najdaconsulting.pl

#NajdaConsulting #PotęgujemyRozwój

avatar
Autor:

Dodaj komentarz