ZUS czy OFE

W myśl starej jak świat matematycznej maksymy: umiesz liczyć, licz na siebie – funkcjonuje system emerytalny w Polsce. System, który w swojej budowie powinien już dawno się zawalić. Dziwnym zbiegiem, w zasadzie zabiegiem funkcjonuje nadal – 153 mld zostały przelane z OFE do kasy państwa. Ale do rzeczy.

Pytanie ZUS czy OFE jest delikatnie mówiąc nietrafne, ponieważ lwia część pieniędzy odłożonych na „przyszłą” emeryturę trafi do ZUS, a tylko 2,92% do OFE.

zus

 

 

 

 

Źródło: tvn24bis.pl

Doliczając do tego opłaty za zarządzanie w OFE, przelewy z ZUS do OFE, niegospodarność i rozrzutność ZUS, to na tym przyszłościowym biznesie wyjedziemy, że tu zacytuję „jak Zabłocki na mydle”. Niestety w Polsce opłacanie składek emerytalnych jest obowiązkowe, bez możliwości zarządzania własnymi pieniędzmi. Przepraszam – możemy podjąć decyzję, czy środki zostawimy u żądnych „krwi” kapitalistów ,czy oddamy je w ręce wykwalifikowanych urzędników państwowych Decyzja należy do was. Niestety, jak przejdziecie na emeryturę pieniądze będą wypłacane co miesiąc – brak możliwości dokonania jednorazowej wypłaty środków.

Na pytanie co będzie się działo z pieniędzmi na koncie w ZUS oraz SUBKONCIE już spieszę z odpowiedzią, będą pracować…… Szkoda, że nie dla nas

avatar
Autor:

1 komentarz

  • avatar
    Jacek
    Czerwiec 3rd, 2014

    Każdy trzeźwo myślący człowiek doskonale wie, że żadnych emerytur nie będzie. Trzeba oszczędzać samemu i dodatkowo najlepiej mieć dzieci (tylko za co?) bo inaczej na starość zostanie noclegownia.

Dodaj komentarz