Gallery

Raport “Nie łykaj jak Pelikan” – czyli jaka świadomość mają przedsiębiorcy z woj. zachodniopomorskiego na temat zaciąganych zobowiązań finansowych.

2/3 badanych przyznało, że nie czyta w całości podpisywanych umów, ponad 50% respondentów nie wiedziała, iż przysługuje im prawo do negocjowania warunków umowy oraz przyznała się, że nie przeprowadza analizy dostępnych ofert produktów finansowych z uwagi na brak wiedzy w tym zakresie – tak przedstawiają się niektóre wskaźniki z badania, jakie zostało przeprowadzone na grupie 100 przedsiębiorców z woj. zachodniopomorskiego przez Hossa Finance.
Akcja edukacyjna “Nie łykaj jak Pelikan” rozpoczęła się w 2011 roku i początkowo skierowana była do konsumentów. Celem akcji było uświadomienie przedsiębiorców na temat zaciągania zobowiązań finansowych – tak, aby “nie łykali pierwszych lepszych pożyczek, kredytów i nie byli Pelikanem”.
Duże zainteresowanie projektem spowodowało, iż postanowiliśmy przeprowadzić również akcję edukacyjną wśród przedsiębiorców – mówi Andrzej Najda Prezes Hossa Finance. Stąd, również oprócz portalu www.nielykajjakpelikan.pl i porad realizowanych online, uruchomiliśmy cykl bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców, podczas których będziemy propagować wiedzę na temat szeroko pojętych bezpiecznych finansów w firmach – powiedział Andrzej Najda Prezes Hossa Finance.

Szkolenia dla przedsiębiorców w ramach projektu “Nie łykaj jak Pelikan” sa skierowane do firm z sektora MŚP. Podczas szkoleń przedsiębiorcy dowiedzą się o możliwościach dokapitalizowania działalności gospodarczej, dostępnych narzędziach i mechanizmach rynkowych, jak również o szansach i zagrożeniach z tym związanych. Dwudniowe szkolenia dla przedsiębiorców będą odbywać się przez caly rok w okresie kwiecień 2012 – kwiecień 2013.. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Zapisy na szkolenia odbywają się pod numerem tel. 91 425 28 50 oraz na stronie www.4x4biznes.pl

Serwis www.mielykajjakpelikan.pl oraz profil na portalu społecznościowym Facebook, są miejscami, gdzie konsumenci i firmy mogą dowiedzieć się, o co pytać doradców finansowych zaciągając kredyt lub innego rodzaju zobowiązania finansowe. Na stronie założone zostało Pogotowie Pelikana, poprzez które istnieje możliwość sprawdzenia vzy umowa kredytowa, którą planujemy podpisać jest dobra. Uczestnicy akcji “Nie łykaj jak Pelikan” za pośrednictwem serwisu przestrzegać mogą też innych przed “naciągactwem” i ukrytymi zapisami w dokumentach.

Raport Pelikana oprócz niewielkiej świadomości przedsiębiorców na temat zobowiązań finansowych pokazuje, że firmy wciąż rzadko korzystają z innych narzędzi finansowych, takich jak np. faktoring. Ponadto, 35% respondentów wskazało, że spotakało się z innymi warunkami umowy kredytowej niż zostały z nimi ustalone podczas przedstawienia oferty lub trwania procesu kredytowego.

Więcej o badaniach na stronie www.nielykajjakpelikan.pl oraz w załączniku.

Ruszają szkolenia dla przedsiębiorstw z bezpiecznych finansów

avatar
Autor:

Dodaj komentarz