Gallery

Okazuje się, że nawet Pelikan może stać się obiektem ataków nieuczciwych firm. Do takiej sytuacji doszło w dniu wczorajszym, jednakże żerujący na ludzkiej naiwności cwaniacy trafili na niewłaściwego gracza.

Przechodząc do rzeczy – nasza firma w związku z rozwojowymi planami postanowiła zmienić formę prawną i w tym celu została zawiązana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wczoraj z wielką dumą odebraliśmy pierwszy egzemplarz odpisu z KRS co oznaczało, że upragniona zmiana jest już coraz bliżej.

Okazuje się, że wieść o powołaniu spółki rozchodzi się lotem błyskawicy co mogłem zauważyć po powrocie do biura, gdzie czekał na mnie już pierwszy list na świeżo założoną firmę. Wspomnianą korespondencję otrzymaliśmy od organizacji posługującej się zawiłym skrótem IROMSiG.
Rozkładając skrót na czynniki pierwsze dowiedziałem się, że nadawcą pisma jest Internetowy Rejestr Ogłoszeń Monitora Sądowego i Gospodarczego. W piśmie tym zostałem poinformowany,
że w związku z założeniem spółki zgodnie z ustawą jestem zobowiązany do ogłoszenia wpisu
do Rejestru Sądowego w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. W związku z tym, że tego jeszcze nie wykonaliśmy firma IROMSiG zrobi to oczywiście za nas za jedyne 475zł (blankiet dołączony do pisma).

Gdzie jest haczyk?

Po pierwsze, skrót właściwego organu gdzie dokonuje się internetowego wpisu to IMSiG

Po drugie, wpis do tego rejestru jest bezpłatny !

 

Martwi fakt, że niestety są wciąż w Polsce firmy wykorzystujące niewiedzę początkujących przedsiębiorców (do tego bezkarnie!) . Dlatego – CZYTAJ uważnie każdą korespondencje, SPRAWDZAJ dokładnie firmę zanim cokolwiek zapłacisz, WERYFIKUJ w Internecie opinię na każdy temat i przede wszystkim NIE ŁYKAJ JAK PELIKAN!!

A na potwierdzenie moich słów i więcej informacji na ten temat:

http://www.imsig.pl/inne/ostrzezenie

Trafiła kosa na Pelikana

avatar
Autor:

Dodaj komentarz