Pierwszym powodem, dla którego rezygnujemy ze swoich polis na życie jest oczywiście pogorszenie się sytuacji materialnej. W momencie zmniejszenia się dochodów, zrywamy umowę ubezpieczeniową. Przestaje ona być dla nas priorytetem. W Polsce rynek ubezpieczeń na życie jest stosunkowo nowy a produkty zbudowane są tak, że efekty, które utrzymują nas przy polisie, są widoczne dopiero po kilkunastu latach.

 

Zbyt szybkie podpisanie umowy sprawia, że świadomość wypełniania określonych w niej warunków dochodzi do nas dopiero następnego dnia. Błędy, które powodują rezygnację z polisy często popełniamy sami. Nie porównujemy ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych, aby wybrać to co jest dla nas najlepsze. Nie określamy dokładnie naszych potrzeb w rozmowie z agentem. Polisa na życie powinna spełniać nasze oczekiwania. Jeżeli jest źle dobrana, to nie daje nam bezpieczeństwa.

 

Pamiętajmy, że aby polisa dawała nam bezpieczeństwo musi być długoterminowa i prawidłowo skonstruowana, zgodnie z naszymi potrzebami.

 

Gdy będziemy przekonani, że rezygnujemy z polisy, koniecznie musimy się skontaktować ze swoim agentem ubezpieczeniowym lub bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym, aby dowiedzieć się jak rozwiązanie umowy wygląda od strony prawnej. Zapytajmy agenta o możliwości utrzymania polisy na innych warunkach np. o zawieszenie opłacania składek bądź zmniejszenie wysokości składki. Jeżeli chcemy dobrze rozwiązać problem, musimy znaleźć najlepsze rozwiązanie – nie podejmujmy decyzji pod wpływem chwili!

 

1 komentarz

  • kondel27@gmail.comavatar
    polisa na życie
    Lipiec 22nd, 2011

    Bardzo ciekawy post pani Agnieszko.

Dodaj komentarz